Itse näen näiden kahden formaatin välillä selkeän eron. En nyt siis puhu mitenkään siltä kannalta, että putous omasta mielestäni olisi jotain maailman parasta viihdettä, sellaista keskivertoa komiikkaa se omalle mielelle on. Mutta mitä haen takaa niin on lähinnä tuo että aika kyynisesti mollataan tuota ko. formaattia. Improvisaatio on taitolaji ja mielestäni erittäin hieno sellainen.
Taitolaji tosiaan ja en itse ainakaan varsinaisesti formaattia moiti, sillä oikeasti hauskoilla ja taitavilla ihmisillä homma voisi toimia. Kuulopuheiden mukaan esim. brittien Putous on oikeasti toimiva ohjelma.
Ja sinänsä tosi hauska piirre: Moni dissaa putousta täällä, mutta silti käy aika hyvin ilmi että kaikki ovat myös kattoneet sitä

. What is this? Ite en ainakaan vaivaudu edes seuraamaan maajussille morsianta koska ei vois vähempää kiinnostaa näin niinkuin vertailukohtana *_*
Joskus illanvietoissa kaverit halusi välttämättä katella tota paskaa. Muut nauroi, minä en.