Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
Jäikö aktivointisähköposti saamatta?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan

 
Vaalea Tumma
Sivuja: 1 [2]
Tulostusversio
Aihe: Pokemon  (Luettu 4440 kertaa)
Vs: Pokemon « Vastaus #30 : 26.03.2011 16:44 »
MasterTK ilonpilaaja Jäsen Viestejä: 922 Basaaripisteet: 0 Profiili Mikä tahansa wlan riittää nettipelaamiseen.
tallennettu
Vs: Pokemon « Vastaus #31 : 27.03.2011 12:43 »
zoukka homo Jäsen Viestejä: 3 142 Basaaripisteet: 13 Profiili
Mikä tahansa wlan riittää nettipelaamiseen.

Snice.
Tule kanssani veneeseen.<br /><br />PSN/Steam: zoukka_FIN
tallennettu
Re: Pokemon « Vastaus #32 : 27.03.2011 12:47 »
Rocky_Balboa Apple - Se vaan toimii. Jäsen Viestejä: 1 784 Basaaripisteet: 1 Profiili Paitsi jos se on suojattu mitenkään järkevästi.
You must gather your party before venturing forth
tallennettu
Vs: Pokemon « Vastaus #33 : 01.04.2011 21:10 »
zoukka homo Jäsen Viestejä: 3 142 Basaaripisteet: 13 Profiili Parikytä tuntia takana ja hyvältä tuntuu. Pokemonit ovat edellistä sukupolvea hienompia, pelaaminen on sutjakkaa ja tekemistä riittää. Juoni skippaillaan nopsaan ja uusia popemoneja on mielenkiintoista metsästää ja kouluttaa. Musiikitkin pääsivät yllättämään parhaudellaan.

Pelais tarinan läpi ja kattelis sitä nettimeininkiä.
Tule kanssani veneeseen.<br /><br />PSN/Steam: zoukka_FIN
tallennettu
Vs: Pokemon « Vastaus #34 : 02.07.2011 11:55 »
echoes WELCOME TO SPECIAL ROUND Jäsen Viestejä: 922 Basaaripisteet: 4 Profiili Heart Goldia olen vääntänyt joku 9 tuntia. En ole siis tätä ennen kunnolla mitään Pokeymania jauhanut eli aika tyhjältä pöydältä lähdettiin liikkeelle. Täytyy kyllä sanoa, että peli on yllättänyt todella positiivisesti. Graffat ovat hienot, musat aivan helvetin hyvät ja seikkaileminen ja keräily ovat hemmetin addiktoivaa touhua. Pelin yleistunnelma on mukavan positiivinen ja leppoisa, ilahduttavaa.

Peli tunkee naaman eteen kokoajan jotain uutta kikkaa ja tylsää ei ihan heti tule. Peli on käsittämättömän moniulotteinen ja syvä ja olenkin ehtiny raapaista vain hieman pintaa tässä vaiheessa. Noista kasvatuksista ei ole vielä oikeastaan mitään hajua, olen vain jyrännyt sillä ekalla pokemonilla tankkimaisesti, kai sitä voisi koittaa kasvatella joitain muitakin moneja.

Peli on täydellinen pieniin pelisessioihin jatkuvan save-mahdollisuuden takia, tämä ominaisuus pitäisi olla jokaisessa JRPG:ssä.

Pokemonien vanhat gameboy äänet tuovat myös ilahduttavan retrotunnelman, ilmeisesti jossain vaiheessa saa myös playerin, jolla voi vaihtaa musien soundit alkuperäisiksi. Uskomaton meininki.

Onkos muut pelailleet tätä Heart Goldia/Soul Silveriä? Mitäs pidätte verrattuna sarjan muihin osiin?
Collection @ NES-retro
tallennettu
Re: Pokemon « Vastaus #35 : 03.07.2011 15:44 »
Sharkie Tanssiva pelaaja. Moderaattori * Viestejä: 1 759 Basaaripisteet: 4 Profiili Heart Goldissa on lähemmäs 100 tuntia pelikellossa, eli onhan tuo maistunut. Nyt on tosin ollut pidempi tauko, tuli ähky keräilyyn ja kehittämiseen. Silti peli on aina DS:n kantolaukussa mukana, sillä kuten sanoit, se on täydellinen pelattavaksi missä vain ja minkä aikaa vain. Stooria olisi vielä loppubossin verran pelattavana, mutta ennen sitä pitäisi leveleitä grindata aika reippaasti. Peli saa siis levätä vielä hyvän tovin, ja kunhan homma alkaa taas maistua, kurmautan pelin läpi asti. Myös keräys jatkunee jos/kun sitä intoa taas löytyy.

Mä hakkasin skidinä Pokemoneja paljon, vaikkakin pääosin emulaattoreilla, mutta en ole pelannut noita uudempia osia enää alkuperäisen Goldin jälkeen. Heart Gold olikin siis aika täydellinen nostalgiapaketti ja paluu sarjan pariin. Siinä on sopivassa suhteessa vanhaa ja uutta, ja tekemistä sekä löydettävää riittää. Loistopeli!


« Viimeksi muokattu: 03.07.2011 16:14 kirjoittanut Sharkie »
"Why don't you glue yourself to the television set, completely ignore me, and play Nintendo until you're too tired to make love?"
-The perfect wife
tallennettu
Vs: Pokemon « Vastaus #36 : 03.07.2011 19:12 »
Tuulisti "Nurse Joyta vähän väsyttää" Jäsen Viestejä: 819 Basaaripisteet: 0 Profiili HeartGold oli ihan hyvä remake, pelasin paljon. Nyt uusi White ei ole enää oikein jaksanut kiinnostaa. :(
Pelaajalaudan Smurfette principle.
tallennettu
Vs: Pokemon « Vastaus #37 : 03.07.2011 20:17 »
Bugista OK desu ka? Jäsen Viestejä: 20 Basaaripisteet: 0 Profiili Remake mielestäni parantaa melkolailla kaikkia osa-alueita alkuperäisestä Goldista, mikä oli oma suosikkipokepelini siihen mennessä, niin ei itsellä ole ollut mitään valittamista.  :)

Pokemon-ropeilut ovat muutenkin aina maistuneet, vaikka pelaankin ne vain "loppuun" saakka. Pelaajien väliset taistelut ja kaikkien mahdollisten pokemonnien saaminen ei ole oikein milloinkaan kauheemmin sytyttänyt jostain syystä. Parasta Pokemoneissa onkin, että niistä voi nauttia niin monella eri tavalla. :)
tallennettu
Vs: Pokemon « Vastaus #38 : 09.08.2011 22:05 »
SuoBBis Jäsen Viestejä: 164 Basaaripisteet: 0 Profiili Itsekkin olen pelaillut näitä poksupelejä jo pitkään :b Kokoelmasta löytyi se nostalginen Pokemon Blue, jonka kuitenkin menin myymään.
Nykyään kokoelmasta löytyy: Pokemon Sapphire, Pokemon Diamond, Pokemon SoulSilver sekä Pokemon White. Onkos kukaan btw breedaillut noita Battle Frontier tai Battle Subway- tiimejä? Itse olen yhden saanut EV-treenattu Whiten Battle Subwayhyn..
tallennettu
Vs: Pokemon « Vastaus #39 : 09.08.2011 23:24 »
f1duke Vieras oma suosikkini on pokemon white. bluessa on huono grafiikka ei semmosta kehtaa pelata.
tallennettu
Vs: Pokemon « Vastaus #40 : 10.08.2011 10:20 »
Fyysinen Preesens Jäsen Viestejä: 1 641 Basaaripisteet: 1 Profiili
oma suosikkini on pokemon white. bluessa on huono grafiikka ei semmosta kehtaa pelata.


Keksin tuhansia parempia syitä miksi Blueta ei kehtaisi pelata ihmisten ilmoilla, mutta että grafiikat? En vaan pysty ymmärtämään ihmisiä, joille grafiikat on kaikki kaikessa. Mutta löytyyhän Pokémon Redistä ja Bluesta päivitetyt versiot GBA:lle - joissa on paremmat grafiikat. Kehtaatko niitä pelata?
My name is Dexter. Unlike many of you believe, I’m not a serial killer. I’m not very much afraid of blood either.

-----

Fyysinen Preesens moderaattoriX.
tallennettu
Vs: Pokemon « Vastaus #41 : 10.08.2011 20:42 »
Aivis Nettikiusaaja Jäsen Viestejä: 560 Basaaripisteet: 0 Profiili Joku saa vieläkin kiksejä luodessaan trolli-accoja?
tallennettu
Vs: Pokemon « Vastaus #42 : 10.08.2011 22:19 »
zoukka homo Jäsen Viestejä: 3 142 Basaaripisteet: 13 Profiili Tarkoitat Fyysistä Persettä?
Tule kanssani veneeseen.<br /><br />PSN/Steam: zoukka_FIN
tallennettu
Sivuja: 1 [2]
Tulostusversio
Siirry:  

Pelaajalauta 2007-2012
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2008, Simple Machines