Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
Jäikö aktivointisähköposti saamatta?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan

 
Vaalea Tumma
Sivuja: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 29
Tulostusversio
Aihe: Pelitarjoukset  (Luettu 73912 kertaa)
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #150 : 28.03.2008 10:51 »
Zuor Jäsen Viestejä: 180 Basaaripisteet: 2 Profiili
EDIT: Ei sitten tunnukset toimineet, yritin passwordin vaihtoa, ei onnistunut. Noh, tein uuden tunnuksen ja siinä vaiheessa LO oli jo out of stock. Saatanan saatana.

Itsellä on myös ollut viime aikoina jotain aivan käsittämätöntä hämminkiä noiden Play-Asian tunnusten kanssa. Se ei vain millään hyväksy, kaikkea olen kokeillut. Ainoa keino päästä loggaamaan sisään on tuon passun tilaaminen emailiin ja sitä kautta säätämällä, mutta ongelma palaa taas heti kun loggaa ulos. Ihme kyllä Explorerilla kokeilin eikä ollut ongelmia ainakaan sillä kertaa, mutta Firefoxin kanssa ei ole toiminut moneen viikkoon kunnolla....

Yritin itsekin tuota passun tilaamista emailiin mutta kun ei sekään toiminut. Valitti, että s-posti ja koodi kohdat ovat virheelliset. Ei voi ymmärtää.
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #151 : 01.04.2008 03:39 »
Azu Aivot sanoi ei mutta sielu oli hiljaa, so I did it Jäsen Viestejä: 993 Basaaripisteet: 1 Profiili Front Missionin elikkä ensimmäisen FM:n DS-remaken voi ostaa noin 17€:lla postikuluineen kaikkineen Gamesuniversesta. Teknisesti vanhentunut, mutta pelattavuudeltaan edelleen ihan pätevä nostalgiatrippi Squaren menneisyyteen. Uudempiin osiin on luonnollisesti tehty parannuksia, mutta ihan hyvin tuokin pelittää edelleen.

Kolmannen Phoenix Wrightinkin saa samaan hintaan.


« Viimeksi muokattu: 01.04.2008 03:49 kirjoittanut Azu »
Nyt/Kohta meneillään: Borderlands (PS3), Bayonetta (PS3), LocoRoco Midnight Carneval

Menneen talven lumia: Uncharted 2: Among Thieves

Me wants: Ratchet & Clank: A Crack In Time, Muramasa: The Demon Blade
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #152 : 06.04.2008 02:03 »
despire Jäsen Viestejä: 2 419 Basaaripisteet: 3 Profiili Jos joku ei vielä ole tuota GT5 Prologueta hankkinut ja kotimaan hinnat eivät innosta, niin ainakin Play.comista irtoaa ~25€ hintaan.

Här
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #153 : 09.04.2008 14:57 »
Azu Aivot sanoi ei mutta sielu oli hiljaa, so I did it Jäsen Viestejä: 993 Basaaripisteet: 1 Profiili Oumaimatafakinkaad!  :o

Final Fantasy Crystal Chronicles: Ring of Fates irtoaa Play.comista 14 eurolla.  :o Eihän tuo julkaistu kuin aivan vasta. Tilaukseen meni.


« Viimeksi muokattu: 09.04.2008 15:04 kirjoittanut Azu »
Nyt/Kohta meneillään: Borderlands (PS3), Bayonetta (PS3), LocoRoco Midnight Carneval

Menneen talven lumia: Uncharted 2: Among Thieves

Me wants: Ratchet & Clank: A Crack In Time, Muramasa: The Demon Blade
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #154 : 09.04.2008 15:45 »
Zuor Jäsen Viestejä: 180 Basaaripisteet: 2 Profiili
Oumaimatafakinkaad!  :o

Final Fantasy Crystal Chronicles: Ring of Fates irtoaa Play.comista 14 eurolla.  :o Eihän tuo julkaistu kuin aivan vasta. Tilaukseen meni.

Mitä helvettiä! Tilaukseen lähtee.


« Viimeksi muokattu: 09.04.2008 15:58 kirjoittanut Zuor »
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #155 : 10.04.2008 10:13 »
echoes WELCOME TO SPECIAL ROUND Jäsen Viestejä: 922 Basaaripisteet: 4 Profiili
Oumaimatafakinkaad!  :o

Final Fantasy Crystal Chronicles: Ring of Fates irtoaa Play.comista 14 eurolla.  :o Eihän tuo julkaistu kuin aivan vasta. Tilaukseen meni.

Tajuttoman halpa kyllä. Olen ihmetellyt tuota Squenixin DS-pelien hintatasoa muutenkin Playssa. DQM: Joker, FFXII: RW ja nyt Crystal Chronicles kaikki hintaan 14e. Eipä tule DS:n omistavalle kalliiksi pelailla ropeja. Toivottavasti The World Ends With You kokee saman hintakohtelun.  ;)
Collection @ NES-retro
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #156 : 24.04.2008 15:41 »
Azu Aivot sanoi ei mutta sielu oli hiljaa, so I did it Jäsen Viestejä: 993 Basaaripisteet: 1 Profiili TheHutista saa KAIKESTA 10%:n alennuksen tänään ja ainoastaan tänään koodilla APR10. Kait tuolla saa sivallettua muutaman euron pois hinnoista.
Nyt/Kohta meneillään: Borderlands (PS3), Bayonetta (PS3), LocoRoco Midnight Carneval

Menneen talven lumia: Uncharted 2: Among Thieves

Me wants: Ratchet & Clank: A Crack In Time, Muramasa: The Demon Blade
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #157 : 24.04.2008 16:29 »
JayeizH Kiistely on turhaa mutta hauskaa Jäsen Viestejä: 2 156 Basaaripisteet: 1 Profiili
TheHutista saa KAIKESTA 10%:n alennuksen tänään ja ainoastaan tänään koodilla APR10. Kait tuolla saa sivallettua muutaman euron pois hinnoista.

Cool. Tulipahan pistettyä Zack & Wiki tilaukseen. Vihdoin.
Jos ymmärrät lauseen tai sanan, se on yksi paskan hailee onko se yhdyssana vai ei.

Miitti 19: "Vittu mää en tiedä mikä hedelmä on!"
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #158 : 24.04.2008 22:16 »
Taist0 Cyborg Jäsen Viestejä: 386 Basaaripisteet: 3 Profiili Nyt saisi PS3:sen ja GT Prologuen yhteishintaan 399,90€ verkkokauppa.comista
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=20868
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #159 : 28.04.2008 16:56 »
despire Jäsen Viestejä: 2 419 Basaaripisteet: 3 Profiili Tämä nyt ei oikeastaan ole tarjous, koska tuote on normaalihintainen mutta ajattelin nyt kuitenkin tulla raportoimaan. Nintendohan ilmoitti joku aika sitten tuovansa markkinoille uuden GC-ohjaimen, joka on suunnattu varsinkin Wiin omistajille. Värinä siis Wiin kanssa yhteen sointuva valkoinen ja ohjaimen johtoa on myös pidennetty reilusti. Uuden ohjaimen johdon pituus on kolme metriä.

Ainakin Play-Asiassa on tuota kyseistä ohjainta myynnissä, hintaan ~16 euroa + postit. Joten jos joku on GC-ohjainta vailla, niin kannattaa tsekata. Itse ajattelin varmaan jossain vaiheessa ennen Brawlin tuloa poistaa, vaikka GC-ohjaimen omistankin, koska tuo kolmen metrin johto kelpaisi.

Gamecube Controller (White)
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #160 : 28.04.2008 18:57 »
migge Jäsen Viestejä: 1 992 Basaaripisteet: 0 Profiili Joo Sneikki tuosta vihjaisi. Taidan itsekkin laittaa vielä ennen Brawlia tilaukseen, vaikka omistan enemmän kuin tarpeeksi Cuben ohjaimia. Kuusiko niitä jo on.
www.playfire.com/migge
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #161 : 28.04.2008 20:42 »
kas Jäsen Viestejä: 448 Basaaripisteet: 2 Profiili Halvempaa voisi olla vain ostaa Cuben ohjaimen johtoon jatkopätkä...
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #162 : 28.04.2008 20:45 »
migge Jäsen Viestejä: 1 992 Basaaripisteet: 0 Profiili
Halvempaa voisi olla vain ostaa Cuben ohjaimen johtoon jatkopätkä...
Mutta kun siinä on vähemmän fiilistä.
www.playfire.com/migge
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #163 : 28.04.2008 23:55 »
Tiger Jäsen Viestejä: 81 Basaaripisteet: 0 Profiili Itse suosittelen Wavebirdia, langattomuus ennenkaikkea.
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #164 : 29.04.2008 12:08 »
despire Jäsen Viestejä: 2 419 Basaaripisteet: 3 Profiili
Itse suosittelen Wavebirdia, langattomuus ennenkaikkea.

Olisihan se ihan kiva, mutta maksaa tuplasti enemmän ja niidenkin valmistus on jo lopetettu.
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #165 : 02.05.2008 13:11 »
Joel-san Administraattori * Viestejä: 860 Basaaripisteet: 3 Profiili WWW
Itse suosittelen Wavebirdia, langattomuus ennenkaikkea.
Olisihan se ihan kiva, mutta maksaa tuplasti enemmän ja niidenkin valmistus on jo lopetettu.
Mikä ei tietenkään tarkoita sitä, etteikö Huuto.netit ja eBayt pullistelisi kyseisiä ohjaimia.
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #166 : 17.05.2008 22:35 »
Turilas Jäsen Viestejä: 567 Basaaripisteet: 1 Profiili Play-Asiassa Mega Man ZX Advent tarjouksessa! 16,90$ eli alle 11 euroa! Melkoinen pilkkahinta ja minä tilasinkin itselleni ja kaverilleni.
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #167 : 18.05.2008 17:32 »
Sharkie Tanssiva pelaaja. Moderaattori * Viestejä: 1 759 Basaaripisteet: 4 Profiili Discshopilta tuli sähköpostia, että hopea-asiakkaana(mitä ikinä se sitten tarkoittaakaan, kun en moisesta tittelistä ollut lafkan yhteydessä koskaan kuullut) irtoaa MGS4 vajaalla 52 eurolla. Ei edes mitenkään hirveä hinta, olettaen että perusversio maksaa reilun kuusikymppiä normaalisti muuallakin kuin DS:ssa.
"Why don't you glue yourself to the television set, completely ignore me, and play Nintendo until you're too tired to make love?"
-The perfect wife
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #168 : 18.05.2008 19:24 »
Kabanossi Moderaattori * Viestejä: 1 682 Basaaripisteet: 4 Profiili Discshopin kanta-asiakkuus tosiaan kannattaa. Hazekin kustantaa vain reippahat 50. Halo 3:kin taisi olla saman hintainen julkaisunsa aikana. Älyävät sentään antaa tarjouksia halutuista peleistä.
"Scissors are over powered. Rock is fine." - Paper
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #169 : 18.05.2008 22:56 »
finngamer Jäsen Viestejä: 876 Basaaripisteet: 8 Profiili WWW
Play-Asiassa Mega Man ZX Advent tarjouksessa! 16,90$ eli alle 11 euroa! Melkoinen pilkkahinta ja minä tilasinkin itselleni ja kaverilleni.

Juu, tulemaan lähti, kiitti tipsistä. Sitten pitäisi vielä jostain saada ensimmäinen ZX.
The Collection: List , Video
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #170 : 03.06.2008 12:49 »
tiong tng @ QuakeNet, IRCNet, NetGamers Jäsen Viestejä: 311 Basaaripisteet: 0 Profiili WWW Aluekoodivapaa Ninja Gaiden 2 ~33e @ Play-asia
:: tiong ~ PS3, Wii, Xbox 360, Xbox, PS2, GC, PC, PSX, DS Lite ::
:: Gamertag: tiong fi ::
:: PSN: tiong_fi ::
:: i7 920 @ 2,8GHz, 6GB DDR3 1600MHz, GTX 275 ::

:: http://twitter.com/tiong_fi
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #171 : 03.06.2008 12:54 »
Kabanossi Moderaattori * Viestejä: 1 682 Basaaripisteet: 4 Profiili
Will you marry me?
"Scissors are over powered. Rock is fine." - Paper
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #172 : 03.06.2008 12:59 »
Mrum Jäsen Viestejä: 192 Basaaripisteet: 0 Profiili Kiitos. Pistin affilinkistä. :)

E: tainnut tuo sittenkään olla affilinkki... mutta ajatushan se tärkein.


« Viimeksi muokattu: 03.06.2008 13:07 kirjoittanut Mrum »
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #173 : 03.06.2008 22:00 »
despire Jäsen Viestejä: 2 419 Basaaripisteet: 3 Profiili Itsekin pistin tilaukseen, harmi vain kun oli loppu varastosta. No, eiköhän se ensi viikolla kuitenkin tule. Pitäisi päästä tuo Sigma vielä ennen sitä lävitse, vaikka juoni onkin sinänsä hyvin muistissa.
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #174 : 20.06.2008 02:46 »
Azu Aivot sanoi ei mutta sielu oli hiljaa, so I did it Jäsen Viestejä: 993 Basaaripisteet: 1 Profiili CDon.comissa mm.

Metroid Prime 3: Corruption 23,95€
Virtua Fighter 5 (PS3) 21,95€
Forbidden Siren 2 9,95€
Project Gotham Racing 4 26,95€
Sierra Collection: King's Quest 17,95€

Näyttäisi saavan vielä 10%:a lisäalennusta juhannuksen kunniaksi (esmes VF5 tilattuna vain 19,75€ ja FS2 8,96€).
Nyt/Kohta meneillään: Borderlands (PS3), Bayonetta (PS3), LocoRoco Midnight Carneval

Menneen talven lumia: Uncharted 2: Among Thieves

Me wants: Ratchet & Clank: A Crack In Time, Muramasa: The Demon Blade
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #175 : 25.06.2008 13:02 »
despire Jäsen Viestejä: 2 419 Basaaripisteet: 3 Profiili Play.comissa on käynnissä Monster Summer -tarjouskampanja. Leffojen ja levyjen lisäksi tietysti myös iso liuta pelejä tarjouksessa. Muun muassa runsaasti XO- ja PS3-pelejä parilla kympillä, sekä DS pelejä reilulla kympillä. Tavallista parempiakin nimikkeitä näyttivät olevan. Meinasin itsekin tilata jo muutaman, mutten sitten kehdannut  ;D
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #176 : 25.06.2008 15:10 »
Azu Aivot sanoi ei mutta sielu oli hiljaa, so I did it Jäsen Viestejä: 993 Basaaripisteet: 1 Profiili TheHutissakin näyttäis olevan alet meneillään. Näyttäisi löytyvän Viva Pinãtan 360-versio vajaalla 9 punnalla, Sonic Rush vajaalla 10 punnalla ja kaikkea muutakin kivaa
Nyt/Kohta meneillään: Borderlands (PS3), Bayonetta (PS3), LocoRoco Midnight Carneval

Menneen talven lumia: Uncharted 2: Among Thieves

Me wants: Ratchet & Clank: A Crack In Time, Muramasa: The Demon Blade
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #177 : 25.06.2008 16:24 »
migge Jäsen Viestejä: 1 992 Basaaripisteet: 0 Profiili
Play.comissa on käynnissä Monster Summer -tarjouskampanja. Leffojen ja levyjen lisäksi tietysti myös iso liuta pelejä tarjouksessa. Muun muassa runsaasti XO- ja PS3-pelejä parilla kympillä, sekä DS pelejä reilulla kympillä. Tavallista parempiakin nimikkeitä näyttivät olevan. Meinasin itsekin tilata jo muutaman, mutten sitten kehdannut  ;D

Final Fantasy: Crystal Chronicles - Ring Of Fates olis DS:lle kymmenellä punnalla. Melkein kiinnostas.
www.playfire.com/migge
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #178 : 27.06.2008 00:20 »
finngamer Jäsen Viestejä: 876 Basaaripisteet: 8 Profiili WWW
Final Fantasy: Crystal Chronicles - Ring Of Fates olis DS:lle kymmenellä punnalla. Melkein kiinnostas.
[/quote]

Lähti tulemaan. Ja otin myös Wiin Nightsin 28 eurolla.
The Collection: List , Video
tallennettu
Re: Pelitarjoukset « Vastaus #179 : 28.06.2008 22:49 »
Mr.Universum Jäsen Viestejä: 278 Basaaripisteet: 1 Profiili Kandeeko peltikantinen Snake Eater ostaa 25eurolla? Uus o.
tallennettu
Sivuja: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 29
Tulostusversio
Siirry:  

Pelaajalauta 2007-2012
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2008, Simple Machines