Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
Jäikö aktivointisähköposti saamatta?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan

 
Vaalea Tumma
Sivuja: 1 [2]
Tulostusversio
Aihe: Pelimusiikki  (Luettu 4425 kertaa)
Vs: Pelimusiikki « Vastaus #30 : 04.09.2011 02:05 »
Fraeon /fɹeɪɔnʰ/ Moderaattori * Viestejä: 1 304 Basaaripisteet: 1 Profiili Viime aikoina on täällä on taas tullut fiilisteltyä Homeworldien soundtrackeja:




Kakkosta en muistaakseni edes pelannut läpi, tuli muistaakseni sen verran tiheän pelisuman aikoihin, että se vain jäi.
Most of you are familiar with the virtues of a programmer. There are three, of course: laziness, impatience, and hubris.
#@machinaesupremacy, #@pelaajalauta, #@visaajat @ Quakenet
#tigirc @ EsperNET
tallennettu
Vs: Pelimusiikki « Vastaus #31 : 15.02.2012 20:35 »
Kraidi Jäsen Viestejä: 253 Basaaripisteet: 1 Profiili Metal Gear Solid: Peace Walker - Main Theme
Kameo: Elements of Power - Hero's Theme

Mitä helvettiä juuri tajusin...
Kuvasigut pois. t: reijo
tallennettu
Vs: Pelimusiikki « Vastaus #32 : 28.04.2012 20:13 »
Fraeon /fɹeɪɔnʰ/ Moderaattori * Viestejä: 1 304 Basaaripisteet: 1 Profiili Ei hitto, kun muistelee, mitä kaikkia biisejä olisi voinut laittaa... Pää löi tyhjää, näitäkin ois toki voinut laittaa KO:hon.





Most of you are familiar with the virtues of a programmer. There are three, of course: laziness, impatience, and hubris.
#@machinaesupremacy, #@pelaajalauta, #@visaajat @ Quakenet
#tigirc @ EsperNET
tallennettu
Re: Pelimusiikki « Vastaus #33 : 28.04.2012 20:21 »
Rocky_Balboa Apple - Se vaan toimii. Jäsen Viestejä: 1 784 Basaaripisteet: 1 Profiili NIINPÄ!!!






You must gather your party before venturing forth
tallennettu
Vs: Pelimusiikki « Vastaus #34 : 28.04.2012 22:35 »
Koo Jäsen Viestejä: 920 Basaaripisteet: 5 Profiili Tämä ois kans pitäny saada mukaan  :(

tallennettu
Vs: Re: Pelimusiikki « Vastaus #35 : 29.04.2012 01:13 »
Kabanossi Moderaattori * Viestejä: 1 682 Basaaripisteet: 4 Profiili


Tää on kyllä cool. Ninja Gaiden on kyllä todella kova peli jokaisella osa-alueella. Jatko-osa oli ihan roska eikä tuo kolmaskaan osa näytä parantavan.
"Scissors are over powered. Rock is fine." - Paper
tallennettu
Vs: Pelimusiikki « Vastaus #36 : 29.04.2012 20:49 »
Noppa yarr Jäsen Viestejä: 209 Basaaripisteet: 0 Profiili https://www.youtube.com/watch?v=eVHVNAkyMIE

Uu mama.
PSN & XBL: Noppamanne
tallennettu
Re: Pelimusiikki « Vastaus #37 : 02.05.2012 12:22 »
Sharkie Tanssiva pelaaja. Moderaattori * Viestejä: 1 759 Basaaripisteet: 4 Profiili


Uuh, tätäkään en muistanut! Näköjään Rarella ollut fakin hyvät musat yleisestikin, ei vaan Donkkareissa. Saundimaailma on tosin kans ihan sama ku DKC:issä.

Omia jälkeenpäin hajottaneita poisjättöjä:









Varsinkin Katamarin olisin laittanut jos olisin muistanut, aivan mahtava biisi. Cider Time taas on yksi tämän hetken parhaita yksittäisiä biisejä yleisestikin, ei vaan pelimusiikeissa. Toisaalta vaikka aikaa olisi ollut, niin kolmen omasta mielestä parhaan valitseminen tuhansista on aina kohtalaisen mahdotonta. Urh.


EDIT. Ja boonuksena äänestyksen ansiosta löytynyttä parhautta. Oli nuo DKC2:n biisit päässeet unohtumaan:


« Viimeksi muokattu: 02.05.2012 12:32 kirjoittanut Sharkie »
"Why don't you glue yourself to the television set, completely ignore me, and play Nintendo until you're too tired to make love?"
-The perfect wife
tallennettu
Re: Pelimusiikki « Vastaus #38 : 02.05.2012 12:32 »
Rocky_Balboa Apple - Se vaan toimii. Jäsen Viestejä: 1 784 Basaaripisteet: 1 Profiili PRKL, tosiaan Silent Hilleistäkin olisi pitänyt olla ainakin 2 biisiä äänestyksessä mukana.
You must gather your party before venturing forth
tallennettu
Re: Pelimusiikki « Vastaus #39 : 02.05.2012 18:54 »
Lanttu AAAAAaaaaaa... Jäsen Viestejä: 551 Basaaripisteet: 1 Profiili Itseä taas harmittaa, etten tätä muistanut. Varmasti olisin listaan sisällyttänyt. Peliä en ole koskaan edes pelannut, mutta biisi on vain niin törkeän hyvä.

"Vittu mää en tiedä mikä hedelmä on!"
tallennettu
Vs: Pelimusiikki « Vastaus #40 : 02.05.2012 22:08 »
IPlayer Jäsen Viestejä: 104 Basaaripisteet: 0 Profiili Puhumattakaan tietty koko Chrono Cross:in soundtrackista, hulppeinta kamaa ikinä.






Paras videopelisoundtrack koskaan?
It's the end of the world as we know it, and it's only just begun.
tallennettu
Vs: Pelimusiikki « Vastaus #41 : 03.05.2012 18:18 »
Fyysinen Preesens Jäsen Viestejä: 1 641 Basaaripisteet: 1 Profiili
Miksen muistanut tätä?
My name is Dexter. Unlike many of you believe, I’m not a serial killer. I’m not very much afraid of blood either.

-----

Fyysinen Preesens moderaattoriX.
tallennettu
Re: Pelimusiikki « Vastaus #42 : 03.05.2012 19:06 »
Rocky_Balboa Apple - Se vaan toimii. Jäsen Viestejä: 1 784 Basaaripisteet: 1 Profiili
Sen jälkeen kun toi äänestys on loppunut, voitais tehdä se oikea paras pelibiisi äänestys, johon nimetään ainoastaan C64-pelien musiikkeja. Jos totta puhutaan, niin C64:n 64. paras biisi on parempi kuin mikä tahansa muu pelimusa.
You must gather your party before venturing forth
tallennettu
Vs: Pelimusiikki « Vastaus #43 : 03.05.2012 19:43 »
Aivis Nettikiusaaja Jäsen Viestejä: 560 Basaaripisteet: 0 Profiili Huhhuh, itseenikin uppoaa noi C64-musat aika täysillä, vaikken ikinä kyseisellä laitteella ole päässyt pelailemaan.

Olihan se jo äänestyksen alussa selvää, ettei 64 biisiä riitä kattamaan kaikkea parhautta, ja paskaa joutuu sekaan aina.
tallennettu
Re: Pelimusiikki « Vastaus #44 : 03.05.2012 19:58 »
despire Jäsen Viestejä: 2 419 Basaaripisteet: 3 Profiili Pakkohan tässä on järjestää toinenkin äänestys, kun näitä "pakko olla -biisejä" on ihan homosti.

Kun nyt kerran puhutaan vanhemmista biiseistä pääasiassa, niin tässä pari kipaletta aivan loistavasta pelistä jota tuli pelattua ihan hemmetisti joskus nassikkana. Musat täyttä parhautta:









Edit:
Kannata Rockyn ehdotusta.


« Viimeksi muokattu: 03.05.2012 20:07 kirjoittanut despire »
tallennettu
Re: Pelimusiikki « Vastaus #45 : 03.05.2012 20:04 »
Rocky_Balboa Apple - Se vaan toimii. Jäsen Viestejä: 1 784 Basaaripisteet: 1 Profiili Mites olisi jos laittaisi toisen 64 biisin topicin pystyyn ja sitten niiden kahden voittajista (tai top8) tulee Finaali-topic? Jaksaako FP järkätä?
You must gather your party before venturing forth
tallennettu
Vs: Pelimusiikki « Vastaus #46 : 03.05.2012 20:09 »
Fyysinen Preesens Jäsen Viestejä: 1 641 Basaaripisteet: 1 Profiili
Huhhuh, itseenikin uppoaa noi C64-musat aika täysillä, vaikken ikinä kyseisellä laitteella ole päässyt pelailemaan.

Olihan se jo äänestyksen alussa selvää, ettei 64 biisiä riitä kattamaan kaikkea parhautta, ja paskaa joutuu sekaan aina.
Joo vähän harmittaa, että C64 jäi noin vähälle edustukselle (ylipäätänsä retromusa), vaikka SID:t on ns. PARHAUTTA. Sen sijaan suurin osa mukana olevista on just tuota nykypäivän sinfoniameininkiä, mitkä A) ovat sieluttomia B) niitä ei muista, kun on kuullut. Toisaalta ymmärtäähän sen, että pääpaino on nykypelien musiikeissa, kun sen verran nuorta porukkaa täällä on.

Mites olisi jos laittaisi toisen 64 biisin topicin pystyyn ja sitten niiden kahden voittajista (tai top8) tulee Finaali-topic? Jaksaako FP järkätä?
En jaksa.
My name is Dexter. Unlike many of you believe, I’m not a serial killer. I’m not very much afraid of blood either.

-----

Fyysinen Preesens moderaattoriX.
tallennettu
Sivuja: 1 [2]
Tulostusversio
Siirry:  

Pelaajalauta 2007-2012
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2008, Simple Machines