Vs: Modern Warfare 2
« Vastaus #1 : 06.11.2009 16:39 »
Most of you are familiar with the virtues of a programmer. There are three, of course: laziness, impatience, and hubris.
#@machinaesupremacy, #@pelaajalauta, #@visaajat @ Quakenet
#tigirc @ EsperNET
tallennettu
Vs: Modern Warfare 2
« Vastaus #4 : 06.11.2009 16:54 »
Fraeon
/fɹeɪɔnʰ/
Moderaattori
Viestejä: 1 304
Basaaripisteet: 1
Se hype laski jotakuinkin siinä kohtaa, kun kuuli, mitä kaikkea PC-versioon on tulossa.
I've been playing mainly with around 100ms ping and it was great.
ISDN-aika koittaa taas.
Sullahan on konsoleita millä pelata.
Alustasta huolimatta ISDN-tason yhteys on vähän nihkeätä. Varsinkaan jos ei ole dedikoituja servereitä.
Ei sillain nappaa moiseen mukaan lähteminen. Toisaalta fps-bingeeminen loppui omalta osalta taas uusimpaan Call of Juareziin, eli eipä nyt sillain harmita muutenkaan.
Most of you are familiar with the virtues of a programmer. There are three, of course: laziness, impatience, and hubris.
#@machinaesupremacy, #@pelaajalauta, #@visaajat @ Quakenet
#tigirc @ EsperNET
tallennettu
Vs: Re: Modern Warfare 2
« Vastaus #11 : 10.11.2009 18:14 »
Scarf
Smokin' Sick Style!!!
Jäsen
Viestejä: 1 012
Basaaripisteet: 3
Tuli haettua eliten kanssa (289e, mukana Mirrors Edge, Pure, Lego Batman ja NHL 10, ei paha) Gamestopista. Pitäisi vain pistää piuhat kiinni ja keksiä joku uusi gamertagi ja sitten tykitystä aamuun asti.
Miksei vanha tagi kelpaa?
Uuden koneen mukana saa kuukauden peliaikaa, näin ei tarvitse heti maksaa sitä +30e 12kk-ajasta.
Tietty pitää recoveryoida vanha tagi, että saa nuo pari XBLA-peliä kovolle. Gamerscorella ei ole paskaakaan väliä.
EDIT: Fuck it, pistäkääpäs joku sivu josta saa halvalla ostettua Live-aikaa, niin että saa koodin suoraan mailiin.
« Viimeksi muokattu: 10.11.2009 18:30 kirjoittanut Scarf »
The ultimate skill is to take up a position where you are formless. Those who are able to adapt and change in accord with the enemy and achieve victory are called divine.
tallennettu
Vs: Modern Warfare 2
« Vastaus #20 : 13.11.2009 16:43 »
Cocki
Destoroyah
Jäsen
Viestejä: 230
Basaaripisteet: 2
Jep. Mutta eikös
ole jokaisessa IW:n CoD:ssa?
Noh mutta joo.
Joo siis ainaki CoD2 ja CoD4. Ekassakin taitaapi olla, en muista tarkoin kun sitä tullu viimeksi pelattua vuosia sitten. MW2 ei vielä itseltä löydy mutta tässä kuussa pitäs ostaa. Sen verran hyvältä näyttää ainakin.
Allekirjoitus näkyy kaikkien lähettämiesi viestien alla. Voit käyttää BBQ kastiketta.
tallennettu
Vs: Modern Warfare 2
« Vastaus #28 : 20.11.2009 04:07 »
Scarf
Smokin' Sick Style!!!
Jäsen
Viestejä: 1 012
Basaaripisteet: 3
Itsekin on jonkin verran tullut pelattua, ja ihan hyvältähän tämä on maistunut. Lähinnä vituttaa suurin osa mapeista, jotka ovat sitä harmaan epämäääräistä Irak copy/pastea, jota ei opi ikinä. Tämä taas johtaa siihen, että suurin osa ajasta tulee juostua jonkun tähtäimeen, mikä taas johtaa vitutukseen.
Oikeastaan ainoat nautittavat mapit ovat kattotaso, submarine-taso ja estate-taso. Mapit ovat yleensäkin aivan liian isoja minun makuuni ja sisätiloja on liian vähän. Tällä on varmaan haettu sitä, että ihmiset saavat huorata enemmän killstreak-palkinnoillaan.
Noh, tämä on luultavasti vain se COD4:nkin aikana koettu alamäki, joka vaihtuu vielä nousuksi, kunhan oppii joskus pelaamaan. Teknisesti kuitenkin täyttä timanttia.
The ultimate skill is to take up a position where you are formless. Those who are able to adapt and change in accord with the enemy and achieve victory are called divine.
tallennettu
Vs: Modern Warfare 2
« Vastaus #29 : 20.11.2009 11:48 »
sleepy
o----o
Jäsen
Viestejä: 684
Basaaripisteet: 4
Mapit ovat yleensäkin aivan liian isoja minun makuuni ja sisätiloja on liian vähän. Tällä on varmaan haettu sitä, että ihmiset saavat huorata enemmän killstreak-palkinnoillaan.
En ole kovin paljoa ehtinyt moninpeliä pelaamaan ja ehkä olen vain päässyt aika tasaisiin matseihin, mutta itse olen kokenut killstreakit aika hillityksi. Helikopterit ja lentsikat ovat aika helposti ammuttavissa alas enkä muista kertaakaan nähneeni kenenkään kuoleman jälkeen jäävän hengailemaan maahan ja ammuskelevan tai jättävän kranaattia jälkeensä.
Saattaapi mielipide muuttua parin viikon päästä kun kaikki muut ovat oppineet mapit täysin ulkoa ja ovat muutenkin superpelaajia, jotka lähettelevät ydinpommeja jatkuvasti.
Yksinpelissä ainoa suuri harmi oli ettei sillä avaruusmiehellä päässyt oikein tekemään mitään. Kai nyt avaruudessakin jotain räiskintää olisi voinut olla.
under the rocks and stones
,there is water underground
tallennettu